Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Kasvattien maastotuloksia 2005:

(ensimmäinen vuosi, jolloin A-S -kasvatit pääsivät starttaamaan)



MÄNTSÄLÄ 1. A-S Angel-Lili 447p. SERT om N Peedu,

7. A-S Alfa Dimitroff 388p. om N&S Luukkanen

RAJAMÄKI 4. A-S Angel-Lili 469p. SA om N Peedu

RAJAMÄKI 3. A-S Angel-Lili 461p. SA om N Peedu

TAMMELA SVKL:n JUHLAJUOKSU 3. A-S Angel-Lili 474p. SA om N Peedu

TAMPERE KV 1. A-S Angel-Lili 502p. SERT CACIL om N Peedu

MUSTAJÄRVI 2. A-S Angel-Lili 522p. SA om N Peedu

J:KYLÄ SMM 1. A-S Angel-Lili 499p. SERT Suomen Maasto Mestari-05 om N Peedu


2006:

Lili:

12.3               Wintercoursing,Ohkola  227+255=482                     2.SERT

13.5               Mikkeli,Suomi-CupCVM     229+186=415                4.,SA

21.5               Lieto, EMm-karsinta        244+201=445                     5.,SA

28.5               Espoo, EMm-karsinta      229+173=402                     6.jaettu sija, SA

2.7                 EMM-06      Mustiala      222+202=424                  11.SA

TALVIMAASTOT MÄNTSÄLÄ 2. A-S Angel-Lili SERT om Nina Peedu

SUOMI-CUP MIKKELI 4. A-S Angel-Lili SA om N Peedu

KAJAANI 1. A-S Blacky SERT om Tarja Mäkinen

NELOSVOITTO JYVÄSKYLÄSSA 2006:

http://www.barsoi-info.com/Jyvas0806.htm

                 
  Anna-Su by Midnite U/1,6 2     Ahola Kristiina K-SVK 246 1 258 504 1 SERTK CACIL K-SKPM  
  Anna-Su Bienca N/1,6       Huttunen Anneli LL 236 4 260 496 2 SERTK V-CACIL  
  Anna-Su Blacky U/1,6 1     Mäkinen Tarja K-SVK 233 7 260 493 3 SA  K-SKP 2  
  Anna-Su Angel-Lili N/3,3 4 SMM-05   Peedu Nina SBK 235 5 253 488 4 SA

2. A-S Bris SA om M&M Kurvinen,

4. A-S Bienca SA om A&V Huttunen

PAUKARLAHTI 1. A-S By Midnite SERT om K Ahola,

3. A-S Bris SA om M&M Kurvinen

TAMPERE 1. A-S By Midnite K Ahola SERT CACIL,

2. A-S Bris SERT V-CACIL M&M Kurvinen,

4. A-S Bienca SA om A&V Huttunen

J:KYLÄ 1. A-S By Midnite SERT,CACIL K Ahola,

2. A-S Bienca SERT,V-CACIL om A&V Huttunen,

3. A-S Blacky SA om T Mäkinen,

4. A-S Angel-Lili SA om N Peedu

MUSTIALA SM 1. A-S By Midnite SERT SMM-06 om K Ahola


2007:

Suomi-Cup 1. A-S By Midnite 500p. SERT CVM-07 om K Ahola,

3. A-S Bienca 410p. SA om A&V Huttunen

TURKU 1. A-S Blacky 499p. SERT om T Mäkinen

KUOPIO 1. A-S Bienca 476p. SERT om A&V Huttunen

J:KYLÄ KV 1. A-S By Midnite 467p. CACIL K-SPM SA om K Ahola

TAMPERE KV PM 1. A-S By Midnite 481p. CACIL Pohjoismaiden Mestari om K Ahola

MUSTIALA SM 2. A-S By Midnite 423p. SA om K Ahola

KAJAANI 1. A-S Blacky 469p. SERT om T Mäkinen

YLISTARO KV 2. 439p. V-CACIL SA om K Ahola

JAALA 1. A-S BLACKY 528P. SERT SBK-MESTARI VALIOITUI om T Mäkinen, 

2. veljensä A-S By Midnite 521p. SA om K Ahola


2008:

JYVÄSKYLÄ Suomi-Cup 1. A-S Blacky 466p. SA CVM-08 om T Mäkinen

TAMPERE KV  4. A-S By Midnite 420p. SA om K Ahola

JAALA 7. A-S By Midnite 426p. SA om K Ahola


2009:

TALVIMAASTOT MUSTIALA; Narttujen 1. A-S Windy Sea 451p. SERT om A&V Huttunen

Urosten 1. A-S Wiktor Venator 477p. SERT om M&M Kurvinen 2. A-S Wladimir 469p. SERT om Tanja Sydänmäki

TURKU 2. A-S Windy Sea 417p. SA om A&V Huttunen, 4. A-S Wladimir 396p. om T Sydänmäki

KAJAANI 4. A-S Wiktor Venator 450p. SA om M&M Kurvinen

J:KYLÄ KV 2. A-S Walice Fresh 406p. SERT CACIL om kasv

TAMPERE KV 3. A-S Wladimir 433p. SA CACIL om T Sydänmäki

JAALA 3. A-S By Midnite 516p. om K Ahola, 5. A-S Wiktor Venator 510p. SERT om M&M Kurvinen


2010:

MUSTIALA nartuissa 2. A-S Walice Fresh 451p. SA om kasv,

uroksissa 3. A-S Wladimir 433p. SA

TAMPERE KV 3. A-S Wladimir 410p. SA V-CACIL


2011:

TALVIMAASTOT MUSTIALA Narttujen 1. A-S Xarifa SERT om J Saarinen,

4. A-S Walice Fresh SA om kasv

Urosten 5. A-S Wladimir SA om T Sydänmäki

J:KYLÄ vet 2. A-S By Midnite om K Ahola

KEMI 2. A-S Xl Bertha SA om A&V Huttunen

AJUEKOE MUSTIALA 5. parissa SERT A-S Windy Sea om A&V Huttunen

MUSTIALA 1. nartuissa A-S Xarifa SERT CACIL,

3. A-S Xena Fighter SA om kasv

HKI SM 4. nartuissa A-S Xena Fighter SA om kasv

KAJAANI 2. A-S Xanishka BJ SA om A&E Räsänen

JAALA 3. A-S Xarifa SERT om J Saarinen,

8. A-S Xasha SA om T&K Tarvainen

2012:

 MUSTIALA TALVIMAASTOT 4. A-S Xasha 462p. SA om T&K Tarvainen

LIEDON DERBY 3-vuotiaille: A-S Xarifa  2. pistein 425 SA Johanna Saarinen, A-S Xl Bertha 3. 409 SA Anneli Huttunen

LIEDON VETERAANIMESTARUUS A-S By Midnite 1. 406p. SA Kristiina Ahola

SBK:n Maastomestaruuskisojen urosten 3. A.S Xasha 5.8.2012

2013

IITTI toukokuu 2013 A-S Xena Fighter 2. PISTEIN 427 SA

MUSTIALA A-S Xena Fighter 4. pistein 398. om. kasvattaja

2014

TALVIMAASTOT Padasjoella 9.3.2014

Urosten 1. A-S Yevgeni Rush ensikilpa/debut 499p. SERT, 1. Iitissä pistein 526. SERT.

om. Leena Sulkumäki ja kasv.

Narttujen 5. A-S Yuli-Anna ensikilpa/debut 437p. Iitissä 3. pistein 479. SERT.

om. Petra Toivanen

Iitissä 1.5 Anna-Su Yasma-Bielka ensikilvassa/debut 2. pistein 516. SERT.

Iitissä KOLMOISVOITTO:

A-S Yevgeni Rush SERTI + A-S Yasma Bielka SERTI + A-S Yuli-Anna SERTI

A-S Yevgeni Rush

SBK:n Maastomestari-14, SMM 2. -14, HVK:n Maastomestari-14 A-S Yevgeni Rush

Eskosbkrop.JPG


2015

Yekaterina: Maastokisasta tulokset 9., ajuekisasta 14. 2015

Yevgeni Rush:

PARAS SUOMALAINEN BORZOI EM-MAASTOKISASSA 7. 2015 - The best Finnish borzoi in ECC  Helsinki

MAASTOVALIOKSI EM-KISOISSA 2015 - Finnish LC Champion 2015

MAASTO-DERBY 2. 2015 - Derby 2. 2015

SM-MAASTOJEN 4. 2015

Viron Derbyvoittaja Anna-Su Yuli-Anna om. Petra Toivanen

MilaDERBY15manttelikuva.jpg


2016:

Koirakilpailuja yli 40v. viidessä eri lajissa. Kennel perustettu 6.8.1984. Kotisivut avattu 8.5.2007. (susi.luu gmail.com)
©2018 layout203 - suntuubi.com