Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK


http://www.wusv-wm2015.fi/stadion.php

A-pentue syntyi ilman kennelnimeä (Futuras Dago,jälki,V-Amora)

Amoran,A,om.Liisa Saukkola, JÄLKI

Astra,A,om.Jouko Parikka,JÄLKI

Aleena,A,om.Simo Nummela,SF KVA- jälki, viesti,toko,V

Anniina,A,om.Veikko Mäkinen,JÄLKI

B-pentue=(*Futuras Dago-Brun-Hein Janca)
Anna-Su Bulvan B, om. Marja Kausola, nly L, AVO1,AVK 1
Anna-Su Bronson ,A, om.Tapani Nurminen, nly L8

N=(*Hyro vd Unteren Saar,B,SchH3,DII-Anna-Su Dola,B, VIESTI2,AD,VSS)
Anna-Su Nora-Black, A-A/0-0,, om.Terhi Virtanen, HAKU 1, AD,BH 
Anna-Su Nordic
 A-A,0-1 om. Simo Nummela,

SUOJELU 3,BH,AD,nly G, Tarkastettiin D2-luokkaan v.2001-2002 
Anna-Su Norman Grau
. om.Tony Kallioinen, HAKU1,pen.nly 2.,VSS-lopputarkastus

O=(*Zasko v Haus Lacherom,B,SchH3,V- Anna-Su Haven,B, JÄLKI2,nly1)
Anna-Su Opri
, A-A/0-0,nly 1/SA,PN4,om.Juha Nikula Kotikummun kennel

Q= (*Anna-Su Nordic,A-A,0-1,SUOJELU 3, D2-Garon Michell,A)
Anna-Su Quelle
, A-B,Lte+2 , om.Piia Kurikka

J=(*Leroy vHaus Lacherom SchH3-A-S Dola VIESTI)
Anna-Su Jack 
C, om. Arto Puotiniemi

Haku 3 KÄYTTÖVALIO, SPL-SM hopeaa-97,VSS , Lte+3(250), nly 1/SA

Anna-Su Janet nuo 1/1 SA om.Maija Saarinen
Anna-Su 
John, B,om.Sirpa Timonen,PEN6-8kk 3., JUN 1/1KP, NUO1/SA,PU3, SG

F=(*Bexter v Haus Lacherom,SchH3- Aleena SF KVA)
Anna-Su Faruk
 C, om. Markku Parkko,

JÄLKI 3, KÄYTTÖVALIO, SPL-SM hopeaa-97,7.-00 ,SPKL-SM 6-99, piirin 2.-99,

VSS, Lte+2(223),nly 1/SA 
Anna-Su Farah C, om. Kristiina Mattinen ,SUOJELU 3, JÄLKI 2, TOKO, nly SG 
Anna-Su Fraja B, om.Teija Piekkari, JÄLKI 2, nly KÄY

Kuva:


Anna-Su Frank B, om.Salla Björn, JÄLKI 1 
Anna-Su Fax om.Merja Saarinen, VIESTI 1,JÄLKI 1, nly PEN 1/KP/ROP-pentu 
 

D=(Extas Rebel,suojelu-Amoran)
Anna-Su Dola, B S.Luukkanen VIESTI 2,VSS 2,Lte+2(190), nlyG, AD
Anna-Su Dolly
 B,om.Seppo Reponen, JÄLKI 1,VSS, nlyG

Kuva:

K=(Xamir v H L- A-S Dola)
Anna-Su Koora
 C, om. Anneli&Voitto Huttunen, VIESTI 2

L=(*Junkertums Arny,suojelu-Nomades Yesterday)
Anna-Su Laisa om.Katri Juutinen VIESTI 2, nly 1/KP 
Anna-Su Loyd om.S.Luukkanen,VIESTI 3,TOKO, BH,AD 

Kuva:
Anna-Su Lee
 C, om.Aila Kurikka, PEN 1 VSP

E=(Bexter v HL,SchH3-Reikon Viper,jälki3)
Anna-Su Ellen om.Tuija Jääskeläinen, JÄLKI 1,nly KÄY1, SERT 
Anna-Su Essen, om.Leena Kautiainen, nly L3, L1, ROP-pentu 
Anna-Su Elke, om. Tarja Salo, nly L12, JUN1/1, AVO 1 
Anna-Su Elex
, om.Jonna Tolppala, JUN 1/5 

Anna-Su Elbe,(Bexter v Haus Lacherom-Reikon Viper),C, Sg

Anna-Su Etz om. Anne Suntinen

Kuva:  

H=(Leroy v H L- A-S Dolly)
Anna-Su Haven B, om.Hannu Nyyssönen, JÄLKI 2,JUN 1/2, NUO1, 
Anna-Su Harrow, om.Minna Niiranen, JÄLKI 1 
Anna-Su Heiliger, om.Antti Aarnio, JUN 1 

C=(Bacteroides Eros,suojelu-Amora)
Anna-Su China, A,  om.Jouni Ilvonen,

G=
Anna-Su Grania,(Bexter vHL-Anna-Su Dola) om.Anu Aaltola, PEN 1/KP 
Anna-Su Grando, C, .om.Lars Lehtoniemi, JUN 1,NUO 1
 
Anna-Su Gristoffer (Bexter v Haus Lacherom-A-S Dola), L

I=
Anna-Su Ikku, (Leroy vHL-Cliffans Gina) om.Johanna Vilander, L 2, NUO 1/1

S=Anna-Su Safir Black, A/0, (Meracus Xahbi-Garon Michell) ,om.Marika Forss,TK1,BH,Lte+2

H=(Leroy v.Haus Lacherom-Anna-Su Dolly)

Anna-Su Haven om.Hannu Nyyssönen, jälki
Anna-Su Harrow om.Minna Niiranen JÄLKI I
Anna-Su Heiliger om.Antti Aarno, nly 1

U=(*Achat v Bojaren Hoff,suojelu-Dauser´s Quinda,jälki)
Anna-Su Uxi-Grau om.puolustusvoimat
Anna-Su Unita Grau ja Tarmo Ikonen 290p.1/ JK1, jälki3

https://picasaweb.google.com/101386942784405690967/WUSV2015MMLahti

Tuloksia 90-luvulta alkaen:
  

  KVA-Käyttövalio jälki/ Ch Anna-Su Faruk om. Markku Parkko, Koria
       (*Bexter v Haus Lacherom,SchH3-  KVA Ch Aleena SF KVA)
   
JÄLKI 3, KÄYTTÖVALIO,  
   SPL-SUOMENMESTARUUS  HOPEAA -97, 7.-00 
  SPKL-SM 6-99,  piirin 2.-99, VSS, Lte+2(223),  nly 1/SA

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=SF07504%2F92&R=166.2

   

   KVA-Käyttövalio haku/ Ch Anna-Su Jack  om. Arto Puotiniemi, Hollola
      (*Leroy vHaus Lacherom SchH3-A-S Dola VIESTI)  
     Haku 3 KÄYTTÖVALIO,  
      SPL-SUOMENMESTARUUS HOPEAA -97,
      VSS , Lte+3(250), nly 1/SA

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=SF44521%2F93&R=166.2

 

    SchH 3-Suojelu 3 Anna-Su Nordic om. Simo Nummela, Hollola
   (Hyro vd Unteren Saar- A-S Dola)  
      
SUOJELU 3 SM-osallistuja,BH,AD,nly G,   
   Tarkastettiin  D2-luokkaan v.2001-2002

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FIN31689%2F96&R=166.2

SchH 3-Suojelu 3 Anna-Su Farah om.Kristiina Mattinen, Rovaniemi 
(*Bexter v Haus Lacherom,SchH3- Aleena SF KVA
SUOJELU 3 SM-osallistuja,  JÄLKI 2, TOKO, nly SG

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=SF07509%2F92&R=166.2

Unita Grau

Anna-Su Unita Grau ja Tarmo Ikonen 290p.1 JK1./+ JK2. FH 1.

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FIN37985%2F01&R=166.2

U=(*Achat v Bojaren Hoff,suojelu-Dauser´s Quinda,jälki)
Anna-Su Uxi-Grau om.puolustusvoimat

  

Anna-Su Nora-Black om.Terhi Virtanen,Lahti
         (*Hyro vd Unteren Saar ,B,SchH3,DII -Anna-Su Dola,B,   VIESTI2,AD,VSS)

HAKU 1, AD,BH

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FIN31688%2F96&R=166.2

Viesti 3/Race 3  Anna-Su Loyd "Roi"  om. kasvattaja
( *Junkertums Arny,JK3, SchH2- Nomades Yesterday)
  VIESTI 3,TOKO, BH,AD

 

Luonnetestituloksia:

Pisteet:

http://www.kolumbus.fi/monica.hansten/tiedostot/lt_selite.htm

Spn Amora LTE +176p.

(Lähdesuon Alar-Samba)

kuva 001.jpg

Vas. Amora ja sen tytär Aleena sekä Aleenan tytär Hukka

Amoran om. Susanna Luukkanen

Zantarmin Hennesy LTE

Om. Susanna Luukkanen

Spn Fin KVA Aleena LTE +192p.

(Futuras Dag - Amora)

aleena.jpg

Om. Leena Tervonen/ Simo Nummela

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=SF05127%2F87&R=166.2

Spu Fin KVA Anna-Su Jack  LTE+3 (=250p.)

(Leroy v Haus Lacherom - Anna-Su Dola)

asjack.jpg

Om. Arto Puotiniemi

Spu Fin KVA Anna-Su Frank LTE +2 (=223p.) KV-Pelastuskoe 228p.

(Bexter v Haus Lacherom - Kva Aleena)

a-s_faruk.jpg

Om. Markku Parkko

Spn Anna-Su Dola 2.4.1995 Tampere +2 (=190p.)

(Extas Rebell - Amoran)

PEPA sopivuus- ja peruskoe hyväksytty sekä AD-koe + VIESTI II, 1995

http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=SF04300%2F90

Om. Susanna Luukkanen

Spn Anna-Su Quelle LTE +2 (=170p.)

(Anna-Su Nordic - Garon Michell)

Quelle.jpg

Om. Piia Kurikka

Spu Anna-Su Safir Black LTE (+172p.)

(Meracus Xahpi - Garon Michell)

A-S_Sarif_Black.jpg

Om. Marika Forss

Spn Anna-Su La Vanda +2 (LTE =213p.) v.1998

(Junkertums Arny - Nomades Yesterday)

Om.

susi.luu(a)gmail.com. Kennel perustettu 6.8.1984
©2017 layout203 - suntuubi.com